Gwiazdkii kochane ;*

17 lutego 2012

włosy

Cześć dziewczyny <3  dzisiaj postanowiłam trochę się wczuć i zrobić długą notkę na temat rozdwojonych końcówek. na pewno każda z nas posiada ten problem dlatego umieszczę parę wskazówek dla was Jak pokonać rozdwojone końcówki.?

Ten często spotykany problem,rozdwojone końcówki dotyczą przede wszystkim włosów długich i osłabionych krótszych.Jest tez zmora osób rozpuszczających włosy. Aby w pełni zrozumieć, jak zapobiegać rozdwajaniu się końcówek, warto najpierw poznać strukturę włosa. Każdy włos posiada zewnętrzną osłonę, łuskę która chroni go jak futerał.Kiedy łuska ta ulega zniszczeniu,struktura włosa zaczyna się łamać (kruszyć). Tysiące cieniutkich włókien zaczyna się strzępić jak w miotle.Na tym polega zjawisko rozdwajania się końcówek.
W zasadzie końcówki włosów zaczynają się ''starzeć'' po osiągnięciu 10cm długości.Wtedy są już po wielokrotnym wystawianiu ich na słońce,myciu,suszeniu suszarką.Powoduje to powstawanie wysuszonych,łamliwych końcówek,podatnych na rozdwajanie się.

Poniżej przedstawiam wam listę największych szkodników dla włosów!! Wszystkie z nich powodują rozdwajanie końcówek. A sama wiem, że nie łatwo ich uniknąć.


1.za dużo chemii.


Utlenianie,farby szampony koloryzujące,trwały i środki do prostowania włosów działają na zasadzie otwierania łuski włosa,żeby wnikać do jego wnętrza.To narusza łuskę włosa i zwiększa jego łamliwość 
Poza tym utleniacze i środki które wymieniłam powyżej pozbawiają włosy ważnych protein, osłabiając dodatkowo ich strukturę.


2, Rozczesywanie


Szorstka szczotka do włosów lub grzebień ( a nawet zbyt częste używanie dobrej szczotki lub grzebienia) i nie spłukana sól lub chlor po pływaniu(na basenie lub nad morzem) też mogą doprowadzić do łamania się włosów i rozdwajaniu końcówek. Zwłaszcza gdy włosy są mokre ryzyko ich łamania i rozdwojenie jest większe.
Kategoryczne ''NIE'' dla rozczesywania mokrych włosów chyba że bardzo rzadkim grzebieniem.!


3. Zbyt gorąco.


Częste używanie suszarek,prostownic i falownic może połamać łuski włosa i pozbawić go wewnętrznej wilgoci.Na szczęście odpowiednie odżywki izolują włos od średniego i lekkiego ciepła,więc nie ustawiaj przyborów  do włosów na wysokie temperatury. Jeśli suszenie jest konieczne,użyj chłodnego strumienia powietrza w odległości co najmniej 15cm od włosów.


4, Słońce i wiatr


Chroń włos przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Słoneczne promienia UV niszczą niektóre z naturalnym protein zawartych we włosach. Jeśli nie przesadzasz z wystawieniem zdrowych włosów na słońce,powinno być dobrze,ale może to zaszkodzić włosom,na które zastosowałaś mocne środki chemiczne. Zbyt częste targanie włosów przez wiatr też może osłabić ich łuski.
Pamiętaj o kapeluszu,czapce...itp w słoneczne dni i nawilżaniu włosów w suche miesiące zimowe!


Jak zapobiec rozdwajaniu końcówek.?
 • Myj włosy delikatnie szamponem z niskim PH.
 • Zawsze! pamiętaj o nałożeniu odżywki bez spłukiwania na końcówki,aby je wzmocnić . Nawilżanie włosów jest kluczowe !
 • Pamiętaj o regularnym stosowaniu maseczki do włosów raz w tygodniu przy włosach suchych,dwa razy w miesiącu przy normalnych a raz przy tłustych ( przetłuszczających się)
 • Unikaj gorąca i zbyt częstego czesania.Zastosowanie środków do układania włosów przed suszeniem powinno zminimalizować szkodliwe działanie gorąca.
 • Nigdy nie związuj i nie czesz włosów kiedy są mokre! To rozciąga i osłabia ich strukturę.
Strzeż się plastikowych szczotek do włosów i wałków z plastikowymi kolcami. Są zbyt zbyt szorstkie dla powierzchni włosa i mogą powodować rozdzieranie łusek. 


A co jeśli już masz rozdwojone końcówki ?

Zawsze możesz je obciąć,ale nie zawsze chcemy to robić. Zwłaszcza jeśli zapuszczamy włosy. Musisz wiedzieć że jeżeli niczego z nimi nie zrobisz to Twoje włosy i tak stopniowo będą się skracać,ponieważ rozdwojone końcówki odłamują się, a osłabiony włos dalej będzie się rozdwajać aż po skórę głowy w tempie szybszym niż się tego spodziewasz!

 1. Używaj specjalnych preparatów,które tymczasowo skleją rozdwojone końcówki,zasklepią włosów i pozwolą im podrosnąć nieco przed skróceniem
 2. Jeżeli masz okazje to zapytaj fryzjera o inne możliwości uczesania zamian Twoje końcówki się zagoją. Najprawdopodobniej zasugeruje Ci upinanie uszkodzonych włosów.
 3. Idź d fryzjera i poproś o odpowiednie przycięcie rozdwojonych końcówek. Powinnaś dać je ściąć co najmniej na 2,5cm ponad rozdwojeniem. Rozdwojona końcówka rozdziera włos aż do samej głowy, więc utnij ją, jak tylko ją zauważysz!.
Napiszcie do mnie jakie macie włosy suche czy tłuste bo chętnie zrobię post jak o nie bać. pozdrawiam i dziękuje za komentarze oraz za odwiedziny na blogu. całuję ;*

4 komentarze:

 1. Pomocne ;d.
  Zawsze rozczesywałam mokre włosy -.-
  Zapraszam! ;>

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam kiedyś rozdwojone końcówki, ale teraz jak ścięłam, na szczęście (przynajmniej jak na razie) nie mam tego problemu ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Powinna się tu znaleźć informacja, że włosy kręcone można czesać TYLKO na mokro, bo jednak ten post może zmylić posiadaczki kręconych włosów...

  OdpowiedzUsuń
 4. Przydatne :) Ja sie borykam z rozdwojonymi koncówkami.

  OdpowiedzUsuń